Fotoalbum
fotoalbum
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Nábor do přípravky
Rodiče, chcete aby váš syn (vaše dcera) sportovali? Má váš syn (vaše dcera) 5 a více let? Přihlaste ho (ji) do fotbalu! Volejte trenérovi na 724280113 (p. Rek) nebo pište na i.rek@seznam.cz. Přijímáme děti od 5 - 12 let.
  Hledáme trenéry mládeže
Stále hledáme zájemce o trénování mládežnických týmů. Volejte, prosím, na 777 943 910 (p. Kolář).
  Vedení klubu
Předseda:
Daniel Kolář
mobil: 777943910
e-mail: dakolar(at)seznam.cz

Sekretář:
Pavel Winkler
Adresa: Na okraji 8,
796 04 Prostějov
tel.: 582 363 169
mobil: 607 213 140

Šéftrenér mládeže:
Bc. Petr Sedláček
mobil: 721 118 508
e-mail: p.sedlacek(at)svehlova.cz

Kontaktní formulář

  Kalendář
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
  Informace
Oficiální web
fotbalového klubu
TJ Haná Prostějov
(od r. 1999)
www.hanaprostejov.cz
email: hana.fotbal(at)seznam.cz

Haná na Facebooku

TOPlist

Dne 16.7.2009 byl vytvořen oficiální web prostějovského fotbalového oddílu TJ Haná na www.hanaprostejov.cz. Zaniklý předchůdce této stránky (www.minifotbal.cz) byl založen 5.9.2008 jako webová stránka fotbalové přípravky TJ Haná Prostějov.

Projekt rozdělení spolku TJ Haná

  Info a novinky
09.09.2016: Tréninky mládeže

POZOR !!!

Tréninky benjamínků (roč. 2010, 2011, 2012), mladší přípravky (2008, 2009) a starší přípravky (2006, 2007) se konají každé pondělí, středu a pátek od 17.30 na umělé trávě za místním nádražím. První trénink je v pondělí 12.9.2016.

  Los soutěží PODZIM 2015
Muži
Dorost
  Tréninky
  Partneři
 
SPONZORUJÍ NÁS - DĚKUJEME

Ohlédnutí a statistiky - sezóna Béčka Muži 2010/11

Naše čtvrtá sezóna od vzniku byla současně i první v III. třídě. Do zápasů jsme tedy vstoupili jako nováčci.
Rok předtím jsme ve IV. třídě postup vydolovali relativně těžce, skončili jsme druzí za Kladkami (horší vzájemné zápasy), ale přesto nebo právě proto, že jsme o postup museli těžce bojovat, podařilo se vytvořit tým, s kterým, jak jsme věřili, bychom nemuseli mít zásadní sestupové potíže ani ve III. třídě .....................V týmu byli hráči, kteří měli zkušenosti z této soutěže, někteří hráči si zahráli i soutěže o něco vyšší, na druhé straně tu byli i hráči, pro které tato soutěž byla zatimním vrcholem "fotbalové kariéry". Naše plány mohla narušit také už pomalu tradiční obrovská fluktuace hráčů, v minulé sezóně si totiž zahrálo nějaký ten zápasový čas neuvěřitelných 30 playerů a to jsme netušili, že to po skončení sezóny následující nebude zdaleka rekordní číslo (ale to už předbíhám).

Do III. třídy jsme tedy vstoupili s ambicemi "porvat se" o udržení a vírou, že pokud se zadaří, mohli bychom se pohybovat někde kolem prostředku tabulky. První zápasy tuto teorii docela potvrdili.

 Z prvních třech zápasů jsme získali 4 body a hlavně dobrý výkon a vysoké vítězství 4:0 v prvním domácím utkání s Nezamyslicemi B nás docela povzbudilo. Ve venkovních utkáních to bylo horší, na druhé straně jsme cítili i určitě rezervy a tím i šanci na budoucí zlepšení.

Také jsme už v prvních zápasech začali tušit, že zmíněná fluktuace hráčů kádru a také zranění, kterých jsme si v minulé sezóně užili více než dost, nás zřejmě neminou ani letos. Hned v prvním utkání jsme ztratili na celý podzim Toma Páleníka i kapitána Standu Valachoviče, do přípravy se ani nezapojil dlouhodobý marod Martin Vybíhal.

Nečekané, ale o to příjemnější tříbodové žně následovaly v dalších několika utkáních. Odstartováno bylo v domácím zápase s pozdějším suverénním vítězem celé soutěže Dobromilicemi. Následoval relativně lehčí zápas pod Kosířem, dále těžce vybojované domácí body se silným Vícovem, v té době nedoceněná, nakonec jediná výhra ze všech týmů v Pavlovicích, mokrý a bojovný zápas v Kostelci a vítěznou šnůru, která nás dokonce posunula na naprosto nečekané první místo v tabulce završilo těsné vítězství doma s nepříjemným Tištínem.

Po hodech většinou následuje půst, my jsme toto pravidlo potvrdili a první místo jsme tak dlouho neudrželi. Přitom v Jesenci to vůbec nevypadalo na ztrátu jediného bodu. Soupeř nastoupil sice v dobré sestavě s posilami s Atýmu, ale série čtyř nešťastných gólů - dvě penalty, s nichž jedna byla hodně přísná, snadný gól z přímáku sluncem "oslepenému" golmanovi a naprosto neuvěřitelně šťastný polovlastní vyrovnávací gól soupeř v posledních minutách - a tím remíza 4:4 jakoby předznamenali poslední fázi podzimu, kdy jsme začali těžce nabité body s posledních zápasů relativně snadno rozdávat. Tak tedy popořadě: První domácí remíza v sezóně se Štěpánovem a naše těžké prosazovávání směrem dopředu. Kombinovaná sestava a těžká porážka v Kladkách, byť asi vzhledem k vývoji zápasu zbytečně krutá. Příjemné vybočení a vysoká výhra doma s Vrahovicemi, opětovná remíza s lepšícími se Smržicemi doma. A horší sérii výsledků symbolicky ukončilo a některé už viditelně unavené hráče vysvobodilo poslední velmi nepovedené utkání v Nezamyslících.

Nutno poznamenat, že v posledních zápasech už nehrál stabilní předstoper Ladik Burget, který se přidal k dlouhodobým marodům.

Přes bodově horší závěr podzimu jsme mohli být nadmíru spokojeni s průběžným třetím místem. V zimě se nám tedy "spalo" docela dobře.

Do jarní části jsme vstupovali bez nějakého velkého konkrétního cíle s vědomím, že můžeme v tabulce klesnout, při troše štěstí se posunout nahoru, a s klidnou jistou, že bychom už neměli spadnout tam odkud jsme přišli :-). Čekala nás také menší porce zápasů "díky" podzimní dvouzápasové dohrávce. K velkým změnám v kádru také nedošlo, uzdravil se Tom Páleník, po dlouhé odmlce se vrátil Igor Glausch, zdravě vypadal Martin Vybíhal, na druhou stranu otazník visel nad pravidelnou účastí některých hráčů kvůli pracovním či studijním povinnostem.

Jaro začalo pro mnohé prestižním zápasem doma s Výšovicemi. Před suverénně rekordní návštěvou a ve skvělé atmosféře jsme byli vzhledem k postavení v tabulce favority, ale malé hřiště, dobrá obrana a nadšený výkon soupeře a naše celkově spíš průměrná hra přinesli divákům drama až do konce. První tři jarní body jsme získali až v závěru díky "riskantnímu" vysunutí Míši Chuma z obrany na hrot a jeho dvěma zázračným gólům v posledních minutách zápasu po krásných centrech Martina Hupšila. Stínem utkání bylo brzké zranění podzimní opory Jardy Masnáka, pro kterého tak sezóna předčasně skončila.

Následoval zápas s lídrem tabulky. Dobromilice nám měli co vracet z podzimního utkání, my jsme navíc nesestavili, alespoň dle jmen, možná úplně nejsilnější sestavu, navíc asi čtyři hráči hráli své úplně první utkání po velkých pauzách, no prostě šli jsme do zápasu s tím, že zabojujeme a zbytek necháme na fotbalovém Pánu bohu. A jak už to s takovými zápasy někdy bývá, nakonec se z toho vyklubal velmi dobrý, chvílemi až nadšený výkon a nečekaná, a o to příjemnější remíza. Hlavně naše osmadvacetileté "mladé pušky" v útoku (Martin Vybíhal a Olda Tomášek) ukázali, že při stabilizaci výkonu a v případě Martina i zdraví máme v budoucnu na čem stavět :-)). Zápas se povedl také navrátilci,  zkušenému Igoru Glauschovi, který si tak odbyl povednou premiéru.

A pak už se jelo, teda moc více méně, takže: "Povinné" ale vydřené tři domácí body i přes naší slabou druhou půlí s nevyzpytatelnými Čechami. Výborný první poločas a takřka nepochopitelně nevýborný druhý ve Vícově a porážka 3:1. Domácí remíza s vynikajícími jarními Pavlovicemi a opět záchrana bodu v závěru po střídání a přesunutí řad směrem do ofenzivy. Relativně lehký zápas a hlavně útočně povedený s Kostelcem. Opět spíš povedený zápas v Tištíne s dramatickou koncovkou. Tentokrát opravdu povinná výhra bez uvozovek s rozpadajícím se Jesencem B. Z našeho pohledu veselý výlet do Horního Štěpánova, kam jsme sice vůbec nemuseli jet v jedenácti, ale nakonec z toho bylo nečekaně jednoznačné a vysoké vítězství. Dramatické a úrovní velmi dobré klání s tradičním soupeřem a mistrem obranné hry a brejků Kladkami se štastným koncem pro nás. Závěrečná malá kaňka na jinak velmi dobrém jaru v podobě bezstarostné hry a zasloužené prohry ve Vrahovicích příliš nezkalila naši radost a uspokojení z dobré sezóny.

Na konci článku se pod odkazem nachází vedoucím týmu Pepou Pezzou Zatloukalem pěkně zpracovaná statistika. Vyčíst z ní lze například to, že jediným hráčem, který odehrál všechny zápasy bez střídání byl náš golman Petr Bubák Hlávka. Dále v ní jsou zapsány góly Zbyňka Kolju Loštáka, který hlavně v posledních zápasech střelecky překonával dokonce i sám sebe :-). Vypozorujeme ve statistikách a to nejen dle počtu odehraných minut  i přínos obou kapitánů ročníku , Míšu Ondrce Ondráčka a Jirky Nováka nebo poctivého záložníka Boba Frnku a hlavně v druhé části soutěže jediče Luďu Doležala, kteří patřili ke stabilním a stabilizujícím prvkům týmu. Jsou tu i ostatní hráči, kteří přispěli k výbornému ročníku včetně hráčů z Áčka, z nichž především Míša Tucet Chum neváhal s pomocí, kdykoliv to jen šlo.  A ve statistice je také vidět i to, že máme co zlepšovat do budoucna především v počtu obdržených branek a v počtu vstřelených zase prý nemáme usínat na vavřínech.

 A na závěr se sluší aspoň krátké díky. To patří všem hráčům, kteří se podíleli na letošní sezóně. A to i těm, kterým se dařilo, i těm, který se tolik nedařilo - na žádného si teď konkrétně nemůžu vzpomenout :-).  Odehrané minuty jsou níže na konci článku v příloze. A speciální dík patří těm, kteří se do hry moc nedostali, ale bez nichž by fotbal ani na úrovni III: třídy nemohl fungovat, tzn. dobrovolným funkcionářům. Jmenovitě Pepovi Zatloukalovi - vedoucímu týmu a našemu hlavnímu pisateli reportáží ze zápasů, Standovi Valachovičovi, který vyplnil své léčení zranění nevděčnou, ale záslužnou prací pokladníka a také Oldovi Loštákovi, který když trochu mohl, odskočil si z Áčka k nám do Bé. Díky patří i celém Áčku, včetně kouče Dana Koláře za dobrou spolupráci a také Standovi Ociepkovi za mravenčí nejen administrativní pomoc při  domlouvání termínů hřiště apod.

Osi P., občas hrající kouč Bé.

Podrobné statistiky sezóna 2010-11, autor. Pepa Zatloukal, Pezza.
Stáhněte si ve Wordu

 Konečná tabulka III. třídy, ročník 2010-11

1. FC Dobromilice 59
2. Haná Prostějov B 51
3. TJ Sokol Kladky 50
4. Sokol Vícov 46
5. Smržice 44
6. Nezamyslice B 38
7. Pavlovice u Koj. 38
8. Sokol H. Štěpánov 35
9. Sokol Tištín 34
10. Kostelec n. H. B 33
11. F.C. Výšovice 30
12. Vrahovice B 27
13. Čechy p. Kosířem 21
14. SK Jesenec B 9


| Autor: Pavel Osi | Vydáno dne 20. 08. 2011 | 2057 přečtení |
| Počet komentářů: 27 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.